Erkek Kış Giyiminde Tarzınızı Ortaya Koyabilmeniz İçin Bilmeniz Gerekenler

Erkek Kış Giyiminde Tarzınızı Ortaya Koyabilmeniz İçin Bilmeniz Gerekenler

Giyinmekte giderek ustalaşabilmeniz için evvela kendinize sonra aldığınız kıyafetlerin kalitesine güvenmeniz gerekir. Burnunuzun ucunu donduran soğuklarda bile alabildiğine şık, sonuna kadar özgüven dolu giyinebilmeniz pekala mümkün. Kıyafetlerinizi, benliğinizden bağımsız eşyalar olarak asla düşünmeyin. Bu düşünce şekli, kişisel bir tarz edinmek isteyenler için en büyük handikap olur. Kıyafetleriniz, kişiliğinizin görünür parçalarıdır. Sizi temsile memur kıldığınız aracılarınızın, kalitesiz, pespaye ve gereğinden fazla Retro (eski demeye dilimiz varmadı) görünmesini istemezsiniz.

Kat kat giyindiğiniz kış aylarında şık görünmek sizi ne kadar zorlayabilir? Özellikle dış ortamlarda sadece iki parçadan ibaret bir giyim söz konusu iken, şık olmak çok da zor olmamalı; ama olabiliyor işte. Bu zorluğu nispeten aşabilmeniz için kış giyiminde size yardımcı olacak birkaç tüyo verelim dedik. İşe ağır abilerden başlayalım öyleyse.

Erkek Mont Kaban

 • Soğuk ve yağışlı havalarda, dış görünümünüzün %50’den fazlasını kaplayan erkek mont ve erkek kaban grubuna ayrı bir ihtimam göstermek gerekir. Bu iki giyim grubunun da ana amacı sizi soğuklara karşı izole etmektir. Bu izolasyon esnasında şık görünmenin de bir sakıncası olmaz.
 • Kaban spor olabildiği gibi klasik bir görünüme de sahip olabilir. Yarı spor bir görünüm de size avantaj sağlayabilir. Mont için aynı durumdan bahsetmek pek mümkün değil. Ağırlıklı olarak, günlük ve spor giyim için uygun olan mont grubunu, klasik kıyafetlerinizle kombine sokmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

 • Genç erkek mont modelleri, daha ziyade “şişme” diye tabir edilen yeni nesil tasarımlardan oluşuyor. Bu pofudduk tasarımların rahatlığı ve kullanılan malzemesine göre izolasyondaki başarısı inkar edilemez.
 • Her iki ürün için de geçerli olan önemli hususlar var. Öncelikle bu iki ürünün de kış giyiminde öne çıkan parçalar olacağını unutmayın. Seçiminizi yaparken olabildiğince hassas davranın.
 • Favori renginizi öne çıkarmak için bulunmaz fırsat olan bu iki grupta, özellikle pantolonla kolay anlaşabilecek renklerden yürüyün. Pek çok renge dargın, kolay kolay kombine girmeyecek bir renk ile paranızı ve hevesinizi ziyan etmeyin.
 • Kumaş kalınlığını da dikkate almayı sakın unutmayın. Kumaş kalınlığını, yaşadığınız yörenin iklimine göre belirleyin. Çok kalın bir mont ya da kabanın çok daha sıcak tutacağı yanılgısına düşmeyin. Hammaddesinin kalitesi yüksek, sıkı dokunmuş bir kumaşla üretilmiş, kısmen ince parçalar da çok daha sıcak tutabilir.
 • Aklınıza yatacak ve stilinize sığacak mont ve kaban için buraya tıklayın.

Erkek Pantolon

 • Geldik kış giyimindeki ikinci ana parçaya. Bir zincir, en zayıf halkası kadar sağlamdır. Pantolonlarınızın bu zayıf halka olmasına müsaade etmeyin; zira kendileri olmaya çok müsaitler. Pantolon seçiminde, yeterince özenli davranmadığınızda tüm stili mahvedebilirsiniz.
 • Kış aylarında görünen iki parçadan biri olan pantolon, ne çok öne çıkacak kadar farklı, ne de çok geride kalacak kadar basit olmalı. Ayakkabılar ve mont arasında köprü konumunda olan pantolon, stilinizi bir arada tutabilmeli.
 • Yine en önemli husus, tam ölçülerinizde, diğer kıyafet parçalarınızla uyuşan renklerde pantolonlar almanız. Kışlık pantolon erkek modasında, yazlık modellerden çok da farklı tasarımlarda sunulmuyor. Aslında mevsimlik kumaşlar tercih edilerek, bu bir avantaja dönüştürülebilir.
 • Dar paça pantolon erkek için düşündürücü bir detay. Çok dar bir paçanın çirkin görüntüsü ile çok bol bir paçanın çirkin görüntüsü hemen hemen aynı etkiyi verir. Ayakkabınızın üzerine serilen; ama yayılmayan, ayak bileğinizle bir parmak kalınlığında boşluk bırakan paçaları tercih edin.
 • Kış alışverişinizi yaparken, pantolonlarınıza biraz daha fazla ihtimam gösterin.
 • Son derece şık pantolonlara göz atmak için buraya tıklayın.

Erkek Gömlek ve Erkek Kazak

 • Kazaklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için buraya tıklayarak ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz. Harika gömleklere ulaşmanız için buraya tıklamanız yeterli.

 • Gömlekler için ise buraya tıklamalısınız.
 • Bu iki kategorinin kış aylarında iç ve dış ortamlara uyumuna aynı anda dikkat etmelisiniz.
 • Özellikle pantolonunuzla tam anlamı ile bir bütünlük içerisinde olmalılar.

Yaz veya kış, şık olmak istediğiniz her mevsim ve an için özenli bir kıyafet alışverişi, aceleye getirilmiş bir alışverişten daha iyi sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Zamanınızı kullanın ve kendinizi biraz şımartın.

Yazı oluşturuldu 35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön