Bir Erkeğin Karizmasını Yıkacak Stil Hataları

Kendinize çok yakıştırdığınız stil ayrıntılarının, size düşündüğünüz kadar yakışmadığını ya da çoktan demode olduklarını keşfettiğiniz an çok geç kalmış olabilirsiniz.

Stilinizin rehberi ADZE olarak, sizi olası karizma tahribatlarından korumak için artık modası geçmiş veya gerçekten itici görünen stil hatalarını derledik. Umarız faydalanır ve kendinizde tespit ettiğiniz hataları telafi edebilirsiniz.

 1. Yanlış Erkek Pantolon Seçimi
 • Dar paça erkek pantolon veya bol paça erkek pantolon için bir yere kadar, ölçülü gidildiği sürece müsamaha gösterilebilir; ama şalvar pantolon bitti beyler! Ne yazık ki o bir dönemin meşhur tasarımı, şimdi demode oldu. Eğer, Halil Sezai ile sahne almayacaksanız, uzak durmanızda fayda var.
 • En son hangi Rap sanatçısının afişlerini odanızın duvarlarına astınız bilemiyoruz; ama o çok bol erkek kot pantolon hiç de karizmatik ya da havalı durmuyor. İç çamaşırınız göründüğünü için size hayran olacak kimseyi bulamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Çok dar, çok fazla yırtık, İspanyol paça ve benzeri modeller de sizi şık olmanın kenarından bile geçirmeyecektir, haberiniz olsun.

 1. Yanlış Kullanılan Erkek Gömlek
 • Bir gömlek, nasıl ve ne kadar yanlış kullanılabilir? Yakaları kaldırmayın mesela… Asi, ergen liseliler gibi gömlek yakalarını kaldırıp da şık görüneceğiniz fikrine sakın kapılmayın. Ürün tanıtımı için çekilmiş olan, son derece yakışıklı erkek mankenlerin kalkık gömlek yakalı fotoğrafları aklınızı çelmesin. Sizde öyle durmayacağından emin olabilirsiniz.
 • Eğer, doğru katlamasını beceremiyorsanız, gömleğinizin kollarını katlamayın. İşi yoğun, kafası karışık bir muhasebecinin ofisteki hali gibi görüneceğinizden emin olabilirsiniz.

 1. Zincir Kolye
 • Türk filmlerinin vazgeçilmez aksesuarı, artık demode oldu. Kalın ya da ince fark etmeksizin, zincir kolyeler artık kullanılabilir değil. hele altın bir zincir kolye, sizi 80’lerde Almancı bir ev sahibine dönüştürebilir.

 1. Slip Mayo ve Slip Külot
 • Bir fotoğraf paylaşmaya bile içimiz elvermiyor. O derece itici bir görüntü oluşturuyor slipler. Erkek boxer-çorap seçimi nedense hep hafife alınır; ama içinde rahat edeceğiniz bir boxer ve ayaklarınızın nefes alıp terlemesini engelleyecek bir çorap çok önemlidir. Slip mayo yerine erkek şort modellerinden birini, slip külot yerine erkek boxer modellerinden gözünüze hoş gelecek birini tercih edebilirsiniz.
 1. Faça Atmak
 • Saça, kaşa, faullere… Nereye atılırsa atılsın, artık faça çok banal, sıkıcı ve kalite yıkıcıdır. Bir dönem çok meşhurdu façalar; ama artık değiller ve bunu kabullenmelisiniz.

 1. Saç Boyamak
 • En baştan anlaşalım, erkeğe saç boyatmak yakışmıyor. Hele uçuk kaçık renklerde boyatmak, inanılmaz sırıtıyor. Alev kızılı saçlarınızla, hangi ortamları fethedebilirsiniz, biz gerçekten bilmiyoruz. Pembe, mor ve daha pek çok renkte boyanmış saçlarıyla, sokakta pek çok kişiye denk gelmişsinizdir. Marjinal bir tutumunuz, alayına isyan bir duruşunuz yoksa, kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

 1. Erkek Jean Pantolon Altına Kundura
 • Sivri burun, yumurta topuk oldu mu tamamdır. Olmuyor, o kundura o kotun altına gitmiyor. Klasik erkek ayakkabı modelleri ile kotları bir araya getirme çabanızdan artık vazgeçmelisiniz. Onlar ayrı dünyaların eşyaları.

Stilinizde hataya yer yoksa tavsiyelerimize kulak asabilir ve giyim alışverişinizi, size kıymet veren ADZE ile yapabilirsiniz. Aradığınız ve ihtiyacınız olan tüm ürünlere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yazı oluşturuldu 35

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön